Pożegnanie zimy

2012.03.27

Bogactwo kultury przodków dotrwało do naszych czasów i jak co roku wszystkie dzieci z naszego przedszkola w towarzystwie przedszkolaków z Dębego i Prusinowa uczestniczyły w pożegnaniu zimy.

21 marca – udaliśmy się na zaproszenie Pani Doroty do przedszkola w Dębe. Tam na nas czekała niespodzianka- przedstawienie teatralne pt. „Nie ma jak w domu – przygody Krecika” w wykonaniu teatru ART – RE z Krakowa. Dzieci podczas spektaklu mogły sprawdzić się, w różnych śmiesznych konkurencjach.

Przedszkolaki dowiedziały się również skąd wziął się zwyczaj „Topienia Marzanny” i już bardzo zniecierpliwione chciały pożegnać zimę a powitać wiosnę. Na ulicach Dębego można było usłyszeć głośne wołanie dzieci:

MARZANNO, MARZANNO

TY LODOWA PANNO.

ZIMĘ POŻEGNAMY

WIOSNE POWITAMY!

Wszystkie „kukły” zostały spalone a zima pożegnana na dobre. Wracając do przedszkola towarzyszyły nam już tylko uśmiech, słońce i wiosenne piosenki.